ثبت نام سریع و آسان

پس از نصب برنامه و مطالعه صفحه‌های ابتدایی وارد صفحه لاگین می‌شوید.

در این صفحه اگر از قبل در سامانه جیب ثبت نام کرده باشید می‌توانید با وارد کردن شماره همراه و رمز عبور خود به بخش اصلی برنامه وارد شوید، اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید با لمس کردن گزینه «رمز عبور را فراموش کرده‌ام» رمز عبور به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد .

اگر در سامانه جیب ثبت نام نکرده‌اید با لمس گزینه «تو جیب ثبت نام کن» وارد صفحه ثبت نام می‌شوید و با وارد کردن شماره همراه و رمز عبور خود به راحتی می‌توانید در جیبـــ ثبت نام کنید پس از ثبت نام وارد بخش اصلی برنامه خواهید شد.

اگر برای بار اول  وارد برنامه جیبـــ می‌شوید می‌توانید با لمس آیکون «+» اولین تراکنش خودرا ثبت نمایید.

ثبت تراکنش به همراه مشخصات

امکان ثبت تراکنش ها به صورت خودکار در جیبـــ امکان پذیر است. ثبت موقعیت مکانی، تعریف کردن برچسب های مربوطه، مبلغ، تاریخ و مشخصات بانک از دیگر قابلیت های این برنامه می باشد.  به طور مثال اگر شما در یک رستوران برای پرداخت هزینه از کارت عابر بانک خود استفاده کنید مبلغ، تاریخ و مشخصات بانک شما در این تراکنش  ثبت می‌شود. علاوه بر ثبت موقعیت مکانی امکان ذخیرره کردن عکس رسید تراکنش و یا فاکتور خرید را در قسمت تراکنش های خود دارید. شما می توانید برای  این تراکنش خود برچسب (تگ‌های) “هزینه”، “رستوران” و “دوستان” را اضافه کنید. در قسمت های بعدی توضیحات بیشتری در رابطه با برچسب ها و نحوه ی تعریف آن ها برای شما ارائه شده است.

تعریف برچسب‌های شخصی

یکی دیگر از ویژگی‌های برنامه‌ی جیبـــ این است که شما می‌توانید برچسب‌های شخصی داشته باشید. یعنی شما می‌توانید هزینه و درآمدهای خودتان را با نام و دسته‌بندی‌‌های دلخواه خودتان ثبت کنید. برای تعریف برچسب باید به صورت زیر عمل کرد:

  • ابتدا از بخش «تعریف برچسب جدید» نام برچسب را وارد نمایید سپس از بخش «ماهیت برچسب» نوع ماهیت برچسب را که شامل هزینه، درآمد، دارایی و صندوق است مشخص نمایید و با لمس «+» برچسب را به بخش «برچسب های موجود» اضافه نمایید برای انتخاب برچسب می‌توانید برچسب را از بخش « برچسب‌های موجود انتخاب نمایید تا این برچسب به بخش تگ‌های موجود اضافه شود.
  • برای حذف برچسب از بخش «برچسب‌های موجود» شما می‌توانید برچسب مورد نظر خود را به سمت چپ و یا راست بکشید.
  • برای حذف برچسب از بخش «برچسب های انتخاب شده» آن را لمس کنید.
  • همچنین می‌توانید در بخش «جستجوی برچسب های موجود » برچسب را به برچسب های انتخاب شده اضافه نمایید.
  • در پایان دکمه تایید را لمس نمایید تا برچسب ها به تراکنش اضافه شوند.

پرداخت قبوض و خرید شارژ

از دیگر امکانات اپیکیشن جیبـــ پرداخت قبوض و خرید شارژ می‌باشد. شما می‌توانید به‌صورت کاملا رایگان برای سیمکارت های همراه اول، ایرانسل و رایتل به صورت مستقیم و غیرمستقیم شارژ خریداری نمایید، همچنین می‌توانید قبوض آب، برق، گاز و… را به آسانی پرداخت نمایید. پس از انجام این عملیات شما می‌توانید آن را به عنوان  تراکنش ثبت نمایید.

ثبت چک و یادآور

در این بخش شما می‌توانید چک‌ها و همچنین یادآورهای مربوط به در یافت‌ها و پرداخت‌ها را ثبت نمایید که پس از رسیدن موعد مقرر به شما یاد آوری خواهد شد، در بخش چک همانند تراکنش‌ها شما می‌توانید موقعیت مکانی، برچسب، مبلغ، بانک، تاریخ ثبت، پرداخت کننده، شماره چک، وضعیت (پاس شده، درانتظار، برگشتی)، توضیحات و تصویر چک را ثبت نمایید، در نهایت شما می‌توانید تاریخ سررسید چک را مشخص نمایید. یادآور نیز مانند قسمت چک ولی با فیلدهای کمتر است.

یادآوری تراکنش و چک

در این بخش شما می‌توانید یادآور های مربوط به تراکنش ها، چک ها و قبوض را مشاهده کنید، یادآورهای تراکنش و قبوض از طریق SMSها دریافت می‌شود. هر زمانی که شما می‌خواهید می‌توانید این یادآور ها را به صفحات تراکنش، چک و پرداخت قبوض هدایت نمایید.

کارت به کارت

در این صفحه شما می‌توانید بصورت کاملا امن مبلغی را از طریق مبدا اکثر بانک های معتبر کشور به مقصد تمامی بانک های عضو شتاب انتقال دهید، پس از انتقال وجه شما می‌توانید مشخصات انتقال را به عنوان تراکنش ثبت و یا آن‌را برای دیگران به اشتراک بگذارید.

گزارش آماری مختصر و مفید

در این صفحه شما می‌توانید اطلاعات مفیدی را از تراکنش‌هایی که از قبل ثبت کرده‌اید مشاهده نمایید این اطلاعات شامل نمایش تراکنش‌ها بر روی نقشه جریان وجوه لیست برچسب‌های استفاده شده به همراه تعداد آن‌ها و موجودی بانک‌ها را مشاهده نمایید.

با لمس دریافت‌ها یا پرداخت ها به صفحه جزئیات تراکنش هدایت خواهید شد این صفحه شامل تراکنش‌هایی که در هر ماه ثبت شده است می‌باشد که با لمس ماه مورد نظر می‌توانید لیست تراکنش‌های آن ماه را مشاهده نمایید همچنین تراکنش‌ها را می‌توانید بر روی نقشه مشاهده نمایید

گزارشی جامع و مفید از تراکنش‌ها

کامل ترین گزارش آماری دریافت و پرداخت را در جیبـــ مشاهده کنید. گزارشی کامل و مفید از تراکنش‌ها، چک ها و عملیات کارت به کارتی که انجام شده است به صورت ماهانه و یا هفتگی در اختیار شما قرار داده می‌شود. به عنوان مثال شما در این بخش می‌توانید مشاهده کنید که در ماه گذشته برای برچسب ماشین چه هزینه‌هایی را پرداخت کرده‌اید که با توجه به این گزارش هزینه‌های خود را مدیریت کنید. دربخش چک شما می‌توانید چک های خود را در وضعیت‌های پاس شده، برگشتی و در انتظار مشاهده نمایید و آن‌ها را مدیریت نمایید. دریافت‌ها و پرداخت‌هایی که برای برچسب‌ها شده است را می‌توانید به صورت نموداری کاملا واضح مشاهده نمایید. در بخش کارت به کارت‌ها شما می‌توانید تمامی انتقال‌های کارت به کارت خود را با جزئیات کامل مشاهده نمایید. در بخش گزارش‌‌ها شما می‌توانید بر روی تمامی آیتم‌های فوق عملیات مرتب سازی، فیلتر، به اشتراک‌گذاری و همچنین دریافت خروجی pdf را داشته باشید.

عملیات فیلتر می‌تواند بر روی بازه‌های زمانی خاص، دریافت‌ها و پرداخت‌ها، برچسب‌ها و بانک‌ها انجام شود.

سفارشی‌سازی امکانات

بخش تنظیمات، در این صفحه امکاناتی شامل پروفایل، مدیریت برچسب، بودجه بندی برچسب، افزودن کارت، لیست کارت های اضافه شده، تنظیمات صفحه اصلی، تنظیمات و… وجود دارد .

مدیریت جیبـــ

در بخش جیبـــ شما می‌توانید حساب جیبـــ خود را مدیریت نمایید این بخش شامل آیتم هایی مانند واریز به جیبـــ و مدیریت جیبـــ (جیبـــ به کارت ، جیبـــ به جیبـــ و ایجاد لینک پرداخت) است، دربخش واریز به جیبـــ شما می‌توانید مبلغی را به حساب جیبـــ خود واریز کرده و از آن در آینده استفاده نمایید. در بخش جیبـــ به کارت شما می‌توانید از حساب جیبـــ خود مبلغی را به حساب کارت خود انتقال دهید. در بخش جیبـــ به جیبـــ شما می‌توانید از حساب جیبـــ خود به حساب جیبـــ شخص دیگری مبلغی را انتقال دهید. دربخش ایجاد لینک پرداخت شما می‌توانید مشخصات یک عملیات پرداخت را در یک لینک ایجاد نمایید و آن را برای شخص مورد نظر ارسال نمایید و آن شخص  از طریق این لینک برای شما مبلغ  تعیین شده را واریز نمایید. شما می‌توانید مشخصات تمامی آیتم های فوق را در صفحه اصلی این بخش مشاهده نماید.